Beko Klima Servisi

Koç Holding bünyesinde hizmet veren firma Türkiye'de özellikle yerli marka grupları arasında olmasında dolayı tüketiciler tarafından tercih edilen markalar arasında bulunmaktadır. Vehbi Koç tarafından 1954 yılında ortaklı olarak kurulan firma günümüze kadar sürekli olarak tüketicilere başta beyaz eşya olmak üzere birçok alanda cihazlar sunmaktadır. Firma Türkiye'nin en geniş beko klima yetkili servis noktası olarak hizmet veren bağımsız kuruluşları ile dikkat çekmektedir. Geniş ve hızlı servis ağı sayesinde tüketicilere çok hızlı cevap verebilmektedir.

Beko Markasının Avantajı

Firma yerli marka sınıfında olmasının verdiği avantaj ve özellikle klima gibi coğrafi konumlardan etkilenen cihazların seçiminde Türkiye'yi çok iyi tanıyan bir firma olmasından dolayı tüketicilere her zaman en doğru cihazı ulaştırmaya çalışmaktadır. Firma ülkemizde marka güvenilirliği en yüksek firmalar arasında olmasından dolayı Tüketici Kanunları ile belirlenen zorunlu 2 yıl garanti kapsamı süresini bazı dönemlerde 5 yıla kadar çıkartabilmektedir.

Beko Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Firmanın yetkili servis olarak hizmet veren noktaları özellikle sıfır cihazların kurulum ve devreye alma konularında hizmet vermektedir. Aynı zamanda beko klima yetkili servis noktası olarak hizmet veren bütün noktalar cihazlarınızın arıza onarım ve periyodik bakım gibi hizmetlerini de yerine getirmektedir. İlk kurulum sırasında yetkili servis çalışanları klimalarınızı güvenli bir şekilde kullanma konusunda da bilgiler vermektedir.

Güvenli klima kullanımı nedir?

Tüketicilerin klimalarını güvenli ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmak için dikkat etmeleri konuların başında cihazların ilk kurulum ve devreye alma işlemi gelmektedir. Cihazlarınızı kesinlikle beko klima yetkili servis noktaları tarafından kurulması gerekmektedir. Aynı şekilde bütün onarım işlemleri de bu noktalar tarafından gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir.

  • Güvenli klima kullanımında en çok yapılan diğer hata ise özellikle taşınma ya da klimanın yerini değiştirme dönemlerinde tüketicilerin klimalarını kendileri sökmeye çalışması durumu gelmektedir. Klimanın içinde gaz akışı olduğundan dolayı söküm ve tekrar montaj işlemlerini Beko klima yetkili servis noktaları tarafından yapılması gerekmektedir.
  • Klimaları açma ya da kapatma yaparken cihazınızın güvenli bir şekilde çalışmasına devam etmesi için kesinlikle güç kaynağı üzerinden açma ve kapatma yapılmaması gerekmektedir.
  • Cihazların dış ünitelerinin içinde yüksek hızda dönen fan pervaneleri bulunmasından dolayı özellikle çocukların dış ünitelere uzanamayacağı şekilde yerlere montajının yapılması gerekmektedir.
  • Arıza durumlarında (yanık kokusu, gereğinden fazla sesli çalışma gibi) cihazınızı hemen kapatarak servisi çağırmanız gerekmektedir.
  • Klimanın kullanıldığı ortamda eğer şömine ya da soba gibi ısı kaynakları bulunuyorsa kesinlikle ısınma sırasında dahil klimanın üfleme yönünü bu kaynaklara direkt olarak yönlendirilmemesi gerekmektedir. Aksi durumlarda hava akışı fazla olacağı için yangın riski oluşabilmektedir.
  • Klimaların iç ünitelerini ıslak bezle temizlemek yerine yarı nemli bezler ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda herhangi bir elektrik kaçağı oluşmasında kullanıcıların zarar görme riski bulunmaktadır.
  • Klimalarınızı özellikle tatile çıkma gibi uzun süreli pasif durumda kalma dönemlerinde ana güç ünitesinden elektriğinin kesilmesine önem gösterilmesi gerekmektedir.

Beko Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Firmamız özellikle uzun yıllardan beri klima alanında servis hizmeti vermesinden dolayı deneyimli teknik çalışanları bulunmaktadır. Beko klima özel servis noktası olarak çalışanlarımızın eğitimleri Beko firması tarafından verilmekte ve sürekli olarak denetimler yapılmaktadır. Firmamız geniş ve donanımlı servis araçları sayesinde tüketicilerden gelen servis taleplerini çok hızlı bir şekilde cevaplamakta ve yerinde onarım ilkesi ile tüketicilerin mağduriyet zamanlarını en aza indirmektedir. Web sitemiz üzerinden belirtilmiş olan iletişim numaralarından bizlere ulaşarak servis talebinde bulunabilirsiniz.