Midea Klima Servisi

Çin merkezli olarak 1968 yılında kurulan firma Türkiye'de 2009 yılından itibaren Modern Klima Teknolojiler LTD. ŞTİ distribütörlüğü altında Türkiye pazarında tüketicilere ulaşmaktadır. Marka özellikle Çin'de en büyük ev eşyaları üreticileri arasında bulunmasının yanında 150'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.  Midea markası İklimlendirme ve havalandırma sektöründe Dünya'nın en büyük 100 firması arasında bulunmaktadır. Türkiye'de özellikle 2012 yılından itibaren aktif bir şekilde genişleyen firma birçok ilde 100'den fazla midea klima yetkili servis noktaları ile tüketicilere hızlı ve doğru çözümler ile hizmet vermektedir.

Midea Markasının Avantajı

Sektöründe teknoloji geliştiren ve Ar-ge konusunda çok kapsamlı yatırımları olan bir firma olmasından dolayı cihazlarında kullandığı teknolojiler her zaman yeni ve enerji verimliliği yüksek cihazlar olmaktadır. Çin merkezli bir firma olmasına rağmen Türkiye'de özellikle uzun yıllar arıza yapmadan kullanılabilen marka olarak tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Rakiplerine göre fiyat avantajının da bulunmasından dolayı özellikle toplu konut projelerinde en çok tercih edilen markaların arasında yer bulmaktadır.

Midea Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Bütün markalarda olduğu gibi Midea klima yetkili servis noktaları tüketicilere almış oldukları cihazları ücretsiz bir şekilde ilk kurulum ve devreye alma hizmeti vermesinin yanında arıza durumlarında çok hızlı bir şekilde müdahale etmektedir. Firmanın yetkili servis noktaları aynı zamanda cihazların daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için periyodik bakım hizmetleri de vermektedir. Servis noktaları özellikle tüketicilerin klimalarını verimli ve tasarruflu kullanabilmesi için gerekli bilgilendirmeleri de yapmaktadır.

Klimaları tasarruflu kullanmak için dikkat edilmesi gerekenler

  • Klimalar son geliştirilen teknolojiler ile enerji tasarruflu cihazlar olmasına rağmen birçok beyaz eşya grubuna göre en fazla enerji harcayan cihazlar arasında yer almaktadır. Cihazlarınızı tasarruflu kullanmak için ilk önce ortamdaki ısı yüklerinin mümkün olduğu kadar azaltılması gerekmektedir. Bunun için de gereksiz aydınlatma elemanlarının kullanılmaması ve özellikle yaz aylarında direk güneş ışınlarının mekanlara girmesinin engellenmesi gerekmektedir. (Güneşlik, tente, panjur gibi koruyucular ile sağlanabilir)
  • Klima kullanılan ortamlarda cihaz açık olduğu zamanlarda kapıların ve pencerelerin mümkün olduğu kadar az açılması gerekmektedir. Sürekli ortamın havasının bozulması klimaların tüketim değerlerini arttırmaktadır.
  • Klima kullanılan mekanlarda 1-2 derece daha fazla hissetmek için ortam için ilave olarak fan kullanılması tavsiye edilmektedir.
  • Klimaların filtrelerinin kesinlikle temiz olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Filtrelerin dolu ya da tıkanık olması sorunu en çok yapılan hataların başında gelmektedir.
  • Kullandığınız cihazın yeterli miktarda soğutma ya da ısıtma yapmadığını düşünüyorsanız bu konuda vakit kaybetmeden Midea klima yetkili servis noktalarından hizmet talep edebilirsiniz.
  • Cihazların özellikle mevsim girişlerinde ya da aktif olarak kullanılacak dönemlerden önce periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Midea Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Firmamız uzun yıllardan beri birçok markaya özel servis noktası olarak hizmet vermesinden dolayı alanında tecrübeli teknik çalışanları bulunmaktadır. Bu tecrübemiz ile tüketicilerin servis taleplerine çok hızlı ve doğru çözümler üreterek hizmet vermektedir. Midea klima özel servis noktası olarak tüketicilere mutlak memnuniyet ilkesi ile hizmet vermekte ve servis sırasında ya da sonrasında oluşabilecek her hangi bir şikayette merkezimiz tarafından gerekli yönlendirmeler yapılarak sizlerin memnuniyetinin kazanması hedeflemektedir. Donanımlı servis araçlarımız sayesinde klimalarınıza yerinde müdahale etme imkanlarından dolayı herhangi bir arıza durumunda çok kısa sürede onarım gerçekleştirebilmekte ve tüketicilerin uzun süreler mağduriyet yaşamasının önüne geçilmektedir.