Fujiterma Klima Servisi

2007 yılında Akbay ile Özkay gruplar arasında yapılan ortaklık ile kurulan firma başta Fujitsu klimalarının Türkiye distribütörlüğü olmak üzere iklimlendirme alanında hizmet vermektedir. Firma Fujitsu markasının ve Japon teknolojisinin getirmiş olduğu yeniliklere ilave olarak yaygın Fujiterma klima yetkili servis noktaları ile tüketicilere çok hızlı ve doğru bir şekilde servis imkanı vermektedir.

Fujiterma Markasının Avantajı

Japon teknolojisi ile donatılmış cihazların uzun yıllar ve yüksek enerji verimliliği ile sektöründe dünya liderleri arasında bulunmaktadır. Firma özellikle Türkiye'de son 5 yıl içinde yapmış olduğu yatırımlar ve girişimler ile dikkat çekerek pazar payını her geçen gün arttırdığı görülmektedir. Markanın ilkeleri arasında ulaşabilir ve aranabilir marka olma fikri bulunmasından dolayı tüketicilerden memnuniyet geri dönüşleri alınmaktadır. Firma şeffaf yapısı sayesinde yıl sonunda web siteleri üzerinden yıllık raporları sunarak tercih edilebilir seviyelerini çok açık bir şekilde yayınlamaktadır

Fujiterma Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Firma bünyesinde bulunan satış ve servis noktalarına ilave olarak Fujiterma Klima özel servisleride tüketicilere hizmet vermektedir. Hizmetler genel olarak ilk kurulum ve montajdan başlayarak arıza tespit ve onarım sürecini komple karşılamaktadır. Aynı zamanda cihazların periyodik bakımları ve doğru  kullanım yönlendirme hizmetleri de vermektedir. Ülkemizde yapılan bir araştırmaya kapsamında kullanılan klimaların sadece %54'nün doğru şekilde kullanıldığı görülmüştür.

Doğru Klima Kullanma Nedir?

Tüketicilerin kullanma kılavuzunu okuma alışkanlığı olmadığından dolayı klimaları doğru kullanmadığı ve bu sebeplerden kaynaklı hem cihaz arızaları hem de sağlıksız kullanma sorunları ortaya çıkmaktadır. Fujiterma özel klima servisi olarak doğru klima kullanma konusunda dikkat edilecek konuların başında;

  • En önemli konuların başında sağlıklı kullanım gelmektedir. Klimanın bulunduğu ortamlarda özellikle yaz gibi mevsimlerde direk klimanın üflediği soğuk havaya maruz kalınmaması gerekmektedir. Yatmadan önce mutlaka klimanın size direk etki etmemesini dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Split klimaların çalışma mantığı ortamın havasını soğutma - ısıtma olduğundan dolayı ilave taze hava eklemesi yapmamaktadır. Bu sebeple klimaların filtrelerinin takılı ve temiz olası gerekmektedir.
  • Hem iç ünite hem de dış ünitenin hava üfleme ve emme menfezlerinin önleri kapatılmaması gerekmektedir.
  • Klimalar mümkün olduğu ölçüde direk güneş alacak şekilde montaj yapılmamasına özen gösterilmelidir.
  • Uzaktan kumandalı elektronik cihazların kumandalarını kullanırken eğer ortamda yüksek ışık kaynaklı aydınlatma ürünleri kullanılıyorsa kumandanın doğru çalışmasını etkilemektedir.
  • Klimalarınızı kesinlikle çok düşük ya da çok yüksek değerlerde çalıştırmamaya özen gösteriniz. Bu seviyelerde çalışan cihazlar yüksek miktarda güç tüketimi yapmasının yanında sağlığı da olumsuz etkileri bulunmaktadır.
  • Klimaların bulunduğu ortamların kapılarını uzun süre açık tutmamanız ve iklimlendirilmiş havanın sürekli bozulmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda cihaz daha fazla enerji tüketimi yapmaktadır.

Fujiterma Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Firmamız geniş servis araçları ve deneyimli teknik kadrosu ile sizlerden gelen talepleri çok kısa sürede ve doğru çözümler ile hizmet vermektedir. Fujiterma klima özel servis noktası olarak arıza onarım sırasında kullanılan bütün yedek parçala firmanın onaylamış olduğu orijinal ürünlerdir ve değişen parçaların türüne göre değişiklik göstermekle beraber 6-24 ay arasında tekrar arıza garantileri bulunmaktadır. Firmamız fujiterma markalı ürünlere servis ve ilk kurulum hizmetlerinin yanında periyodik olarak bakımlarının da yapılması sağlamaktadır. Klimalar periyodik olarak bakımları yapılmadığı takdirde hem sağlıksız bir hava oluşmasını hem de arıza yapma oranları yükselmektedir. Sitemizde bulunan iletişim numaralarından servis talebinde bulunabilirsiniz. Fujiterma klima özel klima servisi olarak bizlere gelen servis taleplerini 24 saat içinde sonuçlandırmaktayız.