Fujitsu Klima Servisi

Merkezi Japonya'da bulunan ve iklimlendirme alanında Siemens ile ortaklığını bitirdikten sonra 1923 yılından sonra kurulan firma sektöründe geliştirmiş olduğu yeni teknolojiler ile bilinmektedir. Fujitsu markası ülkemizde 2007 yılında Türkiye distribütörlüğü olarak hizmet vermektedir. Özellikle 2013 yılından beri ülkemizde yapmış olduğu girişimler ile dikkat çeken firma pazar payını her geçen gün arttırmaya devam etmektedir.

Fujitsu Markasının Avantajı

Türkiye'de genelde Split ve VRF klimaları en çok tercih edilen firma özellikle Fujitsu Klima yetkili servis noktaları ile çok kısa süre içinde tüketicilerin hem servis ihtiyaçlarını hem de ilk kurulum ve devreye ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Japon teknolojisi ile geliştirilen cihazlar uzun süre dayanım göstermektedir. Firma Türkiye'de yasalar ile belirlenen cihazlara iki yıl marka garantisine ilave olarak bazı dönemlerde artı garanti süresi imkanı sağlamaktadır. Markanın en büyük avantajlarının arasında Fujitsu klima özel servis olarak hizmet veren firmalara eğitimler ve yaptığı denetimler ile daha sağlık ve başarılı servis hizmetlerinin sağlanması dikkat çekmektedir.

Fujitsi Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Hem özel servisler hem de markanın yetkilendirmiş olduğu servisler müşterilerin bütün ihtiyaçlarına hitap edecek ve mutlak memnuniyet ile hizmet verecek şekilde donatılmıştır. Özellikle yeni alınan cihazların ilk kurulum ve devreye alma hizmetlerinin hızlı bir şekilde olması için çok geniş servis ağı bulunmaktadır.

Cihazların garanti kapsamından çıkmaması için ilk kurulum ve devreye almalar kesinlikle fujitsu klima yetkili servis noktaları tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi durumda iki yıl zorunlu garanti uygulaması da uygulanamamaktadır. Servisler ilk kurulum ve montajın yanında fujitsi markalı cihazlarda oluşabilecek bütün sorunları giderebilme ve tüketicilerin cihaz almadan önce hangi kapasitede ve güçte cihaz alması gerektiği konusunda ücretsiz bir şekilde danışmanlık yapmaktadır.

Fujitsi Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Firmamız geçmiş tecrübeleri sayesinde fujitsu markalı cihazlar hakkında yeterli seviyede teknik donanım ve bilgiye sahiptir. Firmamız bünyesinde bulunan ve Fujitsu markalı cihazlara servis sağlayacak çalışanlarımız Fujitsu bünyesinde eğitimleri yapılmakta ve firma tarafından sürekli olarak denetim yapılmaktadır.

Web sitemiz üzerinden bulunan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak cihazlarınızın için servis talep edebilir ve klimalarınız için periyodik bakımları yaptırabilirsiniz. Özellikle klimalarınızı uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için periyodik bakımların yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Klimalara Neden Periyodik Bakım Yapılmalı

Bütün klimalar marka gözetmeksizin her sene periyodik bakım ihtiyacı oluşmaktadır. Fujitsu klima yetkili servis olarak klimalara bakım yapılmasının gereksinimleri arasında gördüğümüz konuların başında;

  • Sağlıklı bir şekilde kullanmak için (Bakım sırasında filtrelerin temizliği ve geçirgenliği kontrol edilmektedir. Bu sayede havanın daha sağlıklı olması sağlanır) Son yıllarda uzman doktorlar tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde; bakımsız klimaların ciddi bir oranda üst solunum yolu hastalıklarına neden olduğu açıklanmıştır.
  • Uzun süre kullanılan klimalarda bakım yapılmadığı zaman kötü kokular ve polen oluşumu meydana gelmektedir. Periyodik bakım sırasından bu tür kötü oluşumlarının önüne geçilmektedir.
  • Cihazınızın hem ömrünü uzatmak hem de ilk gün gibi tasarruflu bir şekilde çalışmasını sağlamak (uzun süre bakım yapılmayan klimalar daha çok enerji ihtiyacı oluşturacağı için kabarık elektrik faturaları gelmesine neden olmaktadır)

Klimaların periyodik bakımları yaz ve kış aylarına girmeden önce yapılması gerekmektedir. Özellikle yoğun olarak kullanacağınız dönemlerden önce yapılmasına özen gösterilmelidir. Klima bakımları sadece iç ünite üzerinde yapılacak bakımlar olarak görülmemesi ve bakım talebinde bulunduğunuz Fujitsu klima özel servisi noktalarından dış üniteyi de kapsayacak komple bakım talep etmeniz gerekmektedir.