Lennox Klima Servisi

1895 yılında Almanya'da kurulan ve Türkiye'de Form Group bünyesinde 1965 yılında itibaren hizmet vermeye devam etmektedir. 50 yıldan uzun zamandır Türkiye'de iklimlendirme ve enerji kaynaklarının gelişimi yönünde hizmet veren firma geniş ürün portföyü sayesinde Türkiye'nin birçok noktasında Lennox klima yetkili servis noktası bulunmaktadır. Türkiye'de birçok nitelikli ve prestijli projelerde Lennox markasına ait paket klima sistemleri tercih edildiği görülmektedir. Form Group özellikle 2012 yılından sonra yaptığı genişleme ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında tüketiciler tarafından tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Lennox Markasının Sunduğu Paket Klima ve Avantajları

Genelde büyük ve karmaşık yapılı projelerde tercih edilen paket klimalar özellikle son yıllarda toplu konut projeleri tarafından da tercih edilmektedir. Firma paket klima konusunda ülkemizde 1980 yılından itibaren hizmet vermesinden dolayı çok yaygın lenox klima yetkili servis noktası bulunmaktadır.  Firma Avrupa'nın en büyük test istasyonu olmasından dolayı cihazların uzun ömürler çalışmasını sağlayacak testler yapılmaktadır.

Lennox Paket klima avantajları arasında;

 • Firma Avrupa'nın en büyük paket klima üreticileri arasında bulunmasından dolayı alanında hem teknoloji üreten hem de sürekli gelişen firmalar arasındadır. Firma aynı zamanda aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa'nın en geniş aksesuar seçeneklerine sahiptir.
 • Toplu konut gibi geniş alanlı projelerde ısıtma, soğutma, nemlendirme gibi işlemleri tek bir cihaz üzerinden yapabilme ve otomasyon konusunda çok daha verimli kontrol imkanı bulunması
 • İklimlendirilmesi istenilen ortamlarda direkt olarak genleşmeli çalışma imkanı
 • İlk yatırım maliyeti yapıldıktan sonra hem bakımlarının daha ucuz tutmasının yanında işletme maliyetlerinin de normal klima sistemlerine göre daha avantajlı olmaktadır.
 • Enerji verimliliği ve tasarruf konusunda daha avantajlıdır.
 • Kullanım ve kurulumu daha kolaydır
 • Dış ünitenin merkez bir bölgede kullanılma imkanı olmasından dolayı özellikle Toplu konut gibi projelerde binaların cephesinde dış ünite kirliliği olmasının önüne geçilmektedir.
 • Tek bir noktadan kontrol edilme imkanı olmasından dolayı daha tasarruflu işletme maliyetleri

  Paket klimanın kullanım alanları arasında;

 • Hastaneler
 • Mağazaların bulunduğu alışveriş merkezleri
 • Akaryakıt istasyonları
 • Toplu konut projeleri
 • Endüstriyel olarak hizmet veren binalar

Lennox Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Paket klima olarak kullanılan cihazlar daha kapsamlı olduğu için (Kullanıcılar için diğer klima sistemlerine göre çok daha basittir. İşletme olarak kapsamlı kullanımı bulunmaktadır) bu alanda uzman Lennox klima yetkili servis noktaları tarafından hizmet alınması gerekmektedir. Paket klima ürünleri alımından sonra yetkili servis noktaları tarafından ilk kurulum ve devreye alma ücretsiz bir şekilde Lennox sorumluluğunda yapılmaktadır. Cihazların daha verimli ve uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlamak için periyodik bakımlarının da servisler tarafından yapılması gerekmektedir.

Lennox Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Genelde kullanıcı trafiği yoğun olan ya da çok kullanıcılı alanlarda kullanılan cihazlar olmasından dolayı servis hizmeti talep edilen firmanın çok hızlı bir şekilde cevap vermesi gerekmektedir. Lennox klima özel servis noktası olarak firmamız hem alanında uzman teknik çalışanlar hem de geniş servis araçlarımız sayesinde bizlere gelen servis taleplerini çok hızlı ve doğru çözümler ile yerine getirebilmektedir. Alman teknolojisi ile üretilen cihazlar olmasından dolayı servis hizmeti verecek firmanın bu alanda eğitimli ve uzman çalışanlarının bulunması gerekmektedir. Lennox klima özel servis noktası olarak özellikle Lennox markalı cihazlara servis hizmet verecek çalışanlarımızın eğitimleri Lennox firması tarafından yapılmakta ve düzenli aralıklar ile firmamız denetlenmektedir.