EcoTherma Klima Servisi

Ülkemizde en yeni markaların arasında bulunan 2014 yılından itibaren Asal İklimlendirme Teknolojileri A.Ş sorumluluğu altında Türkiye'de satılmaktadır. Türkiye'de klima alanında genç bir marka olmasına rağmen  çok kısa sürede Ecotherma klima yetkili servis noktaları ile tüketicilerin dikkatini çekmesinin yanında uygun maliyetli cihazları ile bu alanda tercih edilen markalar arasında bulunmaktadır.

EcoTherma Markasının Avantajı

Tamamen yerli firma bünyesinde satış ve pazarlama yapılmasından dolayı tüketicilerin servis ve ilk kurulum talepleri çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Firmanın en büyük avantajları arasında 2015 yılında başlattığı kampanya kapsamında anında yedek parça ve 7/24 saat servis hizmeti ile tüketicilerin dikkati çekmiştir. Özellikle son yıllarda artan toplu konut projelerinde Ecotherma markalı cihazların tercih edildiği görülmektedir. Merkezi İstanbul'da bulunan firmanın Türkiye'nin her ilinde toplamda 180'den fazla ecotherma klima yetkili servis noktası bulunmakta aynı zamanda özel servis noktaları da ecotherma markasına hizmet vermektedir. Firma hem devreye alma hem de parça değişimlerinde garanti imkanları sunmasının yanında bazı dönemlerde ilave garanti paketleri de sunmaktadır.

EcoTherma Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Genel olarak ilk kurulum ve devreye alma hizmetlerinin yanında cihazların periyodik bakımları da ecotherma yetkili klima servis noktaları tarafından yapılmaktadır. Cihazların garanti kapsamında kalması için kesinlikle yetkili servis noktaları tarafından devreye alınması gerekmektedir. Cihazlarınızın garanti kapsamı dışında kalmaması ve aynı zamanda uzun sürüler sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için dikkat etmeniz gereken güvenlik konularının başında;

  • Klimanızı kapatmak istediğinizde kesinlikle güç kaynağı üzerinden kapatılmaması ya da direkt olarak fişinin çekilmemesi gerekmektedir. Bu tür durumlar cihaza ciddi zararlar verebilmesinin yanında çıkan kıvılcımlardan dolayı yangın tehlikesi de bulunmaktadır.
  • Cihazların ilk kurulum ve devreye alınması Lennox klima yetkili servisi tarafından yapıldıktan sonra ilerleyen yıllarda yer değiştirme gibi durumlarda kesinlikle cihazın plakası üzerinde belirtilen özelliklerde kablo kullanımı gerekmektedir.
  • Özellikle salon tipi büyük klimalarda iç ünitenin enerji kablosunun bükülmesi ya da kırılması gibi durumlara kesinlikle izin verilmemesi gerekmektedir.
  • Cihazınızın dış ünitesinin içine pervanenin çalışmasını zorlayacak şekilde parçaların kaçmasını önleyecek şekilde koruma yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.
  • Cihazlarda herhangi bir arıza tespit ettiğiniz de ya da acil bir durum olduğunda kesinlikle ilk önce kumanda panelinden kapattıktan sonra güç kaynağını kapatınız
  • Cihazlarınızın garanti kapsamında kalması için kesinlikle yetkili servisler tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir.
  • Cihazların kontrol ünitelerinin ıslak kalmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. (Özellikle temizlik yaparken nemli ya da ıslak bezle temizlenmemesine özen gösterilmelidir)
  • Klimaların genel olarak iç ünite hava filtreleri 200-220 saatte bir temizlenmesi gerekmektedir. Bu bakım hem klimanın daha sağlıklı hava oluşturması hem de daha verimli çalışmasına imkan vermektedir.

EcoTherma Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Firmamız alanında uzman teknik çalışanları olan yapıda bir servis noktası olmasından dolayı cihazlarınıza doğru ve hızlı çözümler üretmektedir. Arıza onarım sırasında kullanılacak bütün yedek parçalar Ecotherma markası tarafından onaylı ve orijinal ürünlerdir. Yedek parçanın türüne göre firmamız tarafından 6 aydan başlayan tekrar garanti kapsamı bulunmaktadır. Ecotherma klima özel servis noktası olarak cihazlarınızın ömrünü uzatan ve daha sağlıklı kullanım imkanı sunan gelişmiş periyodik bakım hizmetlerimizde bulunmaktadır. Periyodik bakımlar özellikle yoğun kullanılacak dönemlerde kesinlikle yapılması gerekmektedir. Web sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaralarından ya da çağrı merkezimiz üzerinden servis talebinde bulunabilmenin yanında bazı ufak arızalar için telefon üzerinden de teknik destek alma imkanınız bulunmaktadır.