Viessmann Kombi Servisi

1917 yılında temelleri atılan ve ısıtma sektörünün öncü kuruluşları arasında olan firma günümüze kadar kaliteli ve dayanıklı cihazları ile dikkat çekmektedir. 2016 yılı itibari ile Viessmann Firması 70'den fazla ülkede ürünleri bulunmaktadır. Firmanın dünya genelinde 11 ülkede üretim yeri bulunmakta ve toplamda 10.000'den fazla çalışanı ile tüketicilere ısıtma alanında teknolojiler sunmaya devam etmektedir. Firmanın en büyük avantajları arasında yaygın Viessmann kombi servisi ağı gelmektedir. Teknik servis ve kurulum alanında vermiş olduğu hızlı ve doğru çözümler ile sektöründe lider firmalar arasında bulunmaktadır.

Viessman Kombi Markasının Avantajları

Firma özellikle T.C yasaları ile sabitlenmiş 2 yıl marka garantisini sunmasının yanında bazı dönemlerde daha uzun garanti imkanları sunmaktadır. Firma özellikle enerji tasarrufu konusunda yapmış oldukları Ar-Ge çalışmaları sayesinde tüketicilere avantajlı çözümler sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yeni geliştirmiş olduğu Eşanjörler ile sektörde yeni bir yapılanma oluşmasına imkan sağlamıştır.

"Viessman markası özellikle Biferral bileşik ısıtma yüzeyleri ve yeni nesin Inox-Radial esanjörler üzerinde yenilikler yaparak tasarruf yüzdelerini arttırmıştır"

Viessman Kombi Servis Ağı Sayesinde

Markanın sunmuş olduğu garanti imkanlarından yararlanmak için alınan cihazların kesinlikle yetkili Viessman kombi servisi tarafından ilk montaj ve kurulumunun yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde hem garanti kapsamı dışında kalma hem de cihazda herhangi bir sorun oluşması durumunda markanın sorumluluğu ortadan kalkmaktadır. Cihazların garanti kapsamında kalmasını sağlamak için dikkat edilmesi gereken konuların başında;

 • Yetkili olmayan servislere kesinlikle ilk montaj ve devreye alma yaptırılmaması gerekmektedir.
 • Cihazı satın alırken size teslim edilmiş olan garanti belgesi ve faturayı en az garanti süresi boyunca saklamanız gerekmektedir. Aynı şekilde herhangi bir arıza durumunda parça değişmesi olduğunda değişen parçanın ve verilen hizmetin faturasını saklamanız tavsiye edilir. Çünkü değişen bütün parçalar en az 6 ay arıza ve kullanım garantisi bulunmaktadır.
 • Ülkemizde tüketicilerin dikkat etmediği konuların başında olan kullanım kılavuzu okuma eksikliğine karşı kesinlikle cihazlarınızı kullanım kılavuzunda tarif edildiği gibi kullanınız.
 • Herhangi bir sorun oluşması durumunda cihazı satın aldığınız yerden teknik servis talebinde bulunabilirsiniz

  Viessman Cihazları Uzun Süre Garanti Kapsamında Kullanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ülkemizde yasalar gereği bütün tüketici cihazları 2 yıl zorunlu marka garantisi altında olmasına rağmen bazı hatalı kullanıcı kullanımdan dolayı cihazlar garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Bu hatalardan bazıları;

 • Ürünler son tüketiciye teslim edildikten sonra olası bir yer değiştirme sırasında yaşanacak sorunlar
 • Tesisattan bulunan sorunlar (Kaçak, sızıntı, pislik gibi)
 • Kullanıcılar tarafından yapılan hataların başında, tesisattaki su sıcak ilen soğuk su ile ekleme yapılması
 • Baca sistemlerinin tıkanık ya da hatalı olması
 • Kullanılan yakıtın uygunsuzluğu
 • Kombinin bağlı olduğu tesisatta suya kimyasal katkıların katılması. Özellikle antifiriz kullanımı hatası çok sık yapılmaktadır.

Viessman Kombi Servisi Olarak Neden Biz

Firmamız uzun yıllardan beri kombi servisi alanında birçok firmanın yetkili servisi olarak hizmet vermesinden dolayı geçmişe dayanan teknik tecrübemiz bulunmaktadır. Viessman markalı cihazlarınıza servis verecek bütün elemanlarımız Viessman firması tarafından eğitimleri verilmiş ve cihazlar hakkında uzman kişilerden oluşmaktadır. Geniş servis araçlarımız sayesinde teknik servis ve kurulum taleplerine çok kısa sürede cevap vererek müşterilerin cihazlarını sorunsuz bir şekilde kullanılmasını hedefleyerek mutlak memnuniyet ile işlemleri yapmaktadır. Web sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaralarından bizlere ulaşarak cihazlarınız hakkında kurulum ve teknik servis talep edebilirsiniz. Firmamız bünyesinde kullanılan bütün parçalar Viessman firması tarafından onaylı ve orijinal ürünlerdir.