Fujiplus Klima Servisi

Türkiye'de Kurluk mühendislik distribütörlüğü üzerinden tüketiciler ile buluşan marka özellikle büyük illerde uygulanan toplu konut projelerinde tercih edilen markalar arasında bulunmaktadır. Kurluk mühendislik merkezi Adana'da olan ve 1988 yılından kurulan bir firma olmasına rağmen Türkiye'nin her ilinde toplamda 200'den fazla fuji plus klima yetkili servis noktası ile yaygın bir hizmet ağı oluşturmuştur. Hızlı servis ilkesi ile hizmet veren firma tüketiciler tarafından olumlu yorumlar almaktadır. Fuji plus ürünleri Japon teknolojisi ile üretilmesinden dolayı verimliliği yüksek cihaz sınıfları arasında bulunmaktadır.

Fuji Plus Markasının Avantajı

Türkiye'deki pazar payını sürekli olarak arttırmak ilkesi ile çalışan bir firma olmasından dolayı tüketicilerin memnuniyetleri ve onların geri dönüşleri konusunda çok titiz davranmaktadır. Türkiye'de Tüketici Kanunu yasaları ile sabitlenen en az 2 yıl marka garantisi Fuji Plus cihazlarında da geçerlidir. Firma aynı zamanda hem satış noktaları üzerinden hem de fuji plus klima yetkili servis noktaları üzerinden ilave garanti süresi paketleri de sunmaktadır.

Fuji Plus Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Firmanın Türkiye'nin her ilinde bulunan yetkili servis noktaları ile cihazlara her türlü desteği çok hızlı bir şekilde sunmaktadır. Aynı zamanda cihazlarınızı uzun süreler doğru ve verimli bir şekilde kullanmak için periyodik bakım hizmetleri de sunmaktadır. İlk kurulum ve devreye alma sırasında Fuji plus klima yetkili servis noktası çalışanları tarafından doğru klima kullanımı ve herhangi bir arıza durumunda neler yapması gerektiği konusunda kısa bilgilerde verilmektedir.

Klimada sorun varsa ne yapmalı?

Bazı durumlarda bütün klimalar normal olması gerektiği gibi çalışma göstermeyebilmektedir. Fakat bu durum bütün markalar için geçerli olmakla beraber her zaman bir arızanın belirtisi olmayabilmektedir. Özellikle cihazı kapattıktan sonra tekrar çalıştırmak istendiğinizde kompresörlü cihazlar hemen çalışmayacak ve ortalama 3-5 dakika bir bekleme yapacaktır. Bu durum aslında sigortanın atmasını engellemek için bir güvenlik önlemidir.

Klimanızda eğer olağan dışında bir koku geliyorsa ilk olarak cihazınızın filtrelerinin temizliğinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer yanık kokusu gibi bir koku geliyorsa cihazın gücünü keserek servis hizmeti alınması gerekmektedir.

Özellikle çok sıcak ya da soğuklarda cihazlar yüksek enerjide çalışmasından dolayı dış ünite su akıntısı oluşabilmektedir. Bu durumda akıntının herhangi bir enerji ile temas edip etmediği konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu genelde sorun olarak görülür ama her marka klimada aynı durum oluşabilmektedir.

Cihazlarda bulunan soğutuculardan dolayı cihazlar kapatıldığında boruların içinde su sesi gibi sesler gelebilmektedir. Bu ses bir sorun olarak görülmemesi gerekmektedir. Fakat gereğinden fazla ses olduğunu düşünüyor iseniz vakit kaybetmeden Fuji plus klima yetkili servis noktalarından yardım almanız gerekmektedir.

Özellikle soğuk havalarda ısınmak için klima kullanılması durumunda ilk çalışma ve rejime girme süresi içinde cihazın fanları düşük verim ile çalışmaktadır. Bunun en önemli etkileri arasında iç kısımların ısınması sağlamak gelmektedir.

Fuji Plus Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Firmamız bünyesinde Fuji plus markalı bütün cihazlara servis hizmet verilmektedir. Fuji plus klima özel servis noktası olarak verdiğimiz hizmetler arasında;

  • Montaj, demontaj (özellikle taşınma ve klima yer değiştirme dönemlerinde fuji plus klima özel servis noktaları tarafından yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.)
  • Periyodik bakımlar
  • Arıza tespit ve onarım
  • Cihaz seçimi öncesi hem kapasite belirleme hem de uygun türde cihaz seçimi hakkında danışmanlık hizmetleri.

Fuji Plus özel servis noktası olarak web sitemiz üzerinde bulunan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak servis talebinde bulunabilir ve geniş servis araçlarımız sayesinde talepleriniz çok kısa sürede giderilmektedir.