Panasonic Klima Servisi

1918 yılında Japonya'da kurulan firma özellikle 1990'lı yıllarda geliştirmiş olduğu teknolojiler ile adının çok hızlı bir şekilde yayılmasını sağlamıştır. Türkiye'de teknoloji alanında çok farklı sektörlerde hizmet vermesinden dolayı geniş Panasonic klima yetkili servis noktaları bulunmaktadır

Panasonic Markasının Avantajı

Firma hem teknoloji geliştiren hem de yeni teknolojileri cihazlarına güncel bir şekilde aktarma yaptığından dolayı tüketicilerin tercih ettiği markalar arasında bulunmaktadır. Panasonic firmasının en önemli ilkeleri arasında bulunan enerji verimliliği konusu cihazların rakiplerine göre daha tasarruflu yapıda olmasına yardımcı olmaktadır.

Panasonic Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Yetkili servis noktaları her markada olduğu gibi hem yeni alınan cihazların ilk kurulum ve devreye alma işlemlerini yapmasının yanında hem de önceden alınmış cihazlarında arıza tespit, onarım ve periyodik bakım gibi hizmetlerini de sağlamaktadır. Panasonic klima yetkili servis noktalarında çalışan teknik servis elemanları firma bünyesinde eğitilmesinden dolayı özellikle ilk kurulum ve devreye alma döneminde tüketicilere doğru klima kullanım yönergeleri hakkında da bilgi vermektedir.

Doğru Klima Kullanımı Nedir?

Ülkemizde özellikle 1990'lı yılların sonunda klima kullanımı yaygın bir hal durumuna gelmiştir. Özellikle klima pazarında bulunda farklı marka ve türde klima çeşitleri tüketicilerin doğru klimayı seçmesi yönünde kararsız kalmalarına neden olmaktadır. Klima almadan önce mutlaka doğru kullanım sağlaması için kullanacağınız ortama göre klima seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu noktada Panasonic klima yetkili servis noktaları tüketicilere yardımcı olabilmektedir. Bir konfor cihazı olarak görülen cihazların kesinlikle Türkiye'nin her bölgesinde farklı iklim gösteren yapısına göre cihaz seçimi yapılması gerekmektedir. Özellikle seçim yaparken ısıtma ve soğutma özelliklerinin ne derece kullanılacağı dikkate alınmalıdır.

Doğru klima kullanımı için kesinlikle cihazlarınızın periyodik bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ülkemizde klimalar gibi teknoloji grubu ürünlerin ortalama olarak kullanım ömürleri 10-12 yıl arasında değerlendirilmektedir. Bu süre içinde arıza oranını düşürmek, sağlıklı ve ilk gün gibi verimli bir şekilde kullanmak için periyodik bakımların yapılması gerekmektedir.

Klimaların doğru kullanım ilkeleri arasında en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında 0 °C'nin altında olduğu dönemlerde ısıtma amaçlı kullanmasıdır. Ortamın 0 °C'nin altında olması durumunda ünitelerde çok sık olarak defrosta durumu oluşmaktadır ve bu durumda kullanma ekonomik olarak avantaj sağlamamaktadır.

Panasonic Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Firmamız geniş servis araçları ve klima alanında deneyimli çalışanlarımız ile tüketicilerin servis ihtiyaçlarına çok kısa sürede cevap verebilmektedir. Panasonic klima özel servis noktası olarak servis ve bakım hizmetlerinin yanı sıra klima seçimi yapmadan önce yerine uygun türde ve kapasitede klima seçimi konusunda da danışmanlık hizmeti tarafımızdan verilmektedir.

Klima alırken kapasite tespitinin önemi:

Klima seçiminde en önemli konuların başında cihazın kullanılacak ortama göre ön görülmesi konusudur. Ülkemizde klima seçimi direk m² üzerinden yapıldığı için bazı durumlarda hatalı cihaz seçimi yapılabilmektedir. Çünkü klima kapasitesi seçimine sadece mahallerin m²'leri etkili olmamaktadır. Örneğin çok cam cephesi olan 50m² salon ile az cam cephesi olan 50m² salonda kesinlik aynı kapasitede cihaz kullanılmaması gerekmektedir. Aynı şekilde klimanın kullanılacağı binada mantolama gibi ısı yalıtım değerleri klima kapasite belirlemede çok etkili olmaktadır. 

Klima seçimi yapmadan önce firmamız gibi Panasonic klima özel servis noktalarından bu konuda destek alarak doğru cihaz seçimi yapabilirsiniz. Doğru seçim hem enerji tasarrufu sağlanması hem de klimanın güç dengesinin korunmasını sağlayacağından dolayı arıza oranlarını düşürmesini sağlamaktadır.