LG Klima Servisi

1958 yılında radyo ve televizyon alanında üretim amaçlı kurulan firma geçen süre zarfında birçok alanda teknoloji üreten ve geliştiren bir firma haline gelmiştir. Firma özellikle 2000'li yıllardan itibaren Ar-ge alanında yapmış olduğu başarılı yatırımlar ile klima ve iklimlendirme alanında da tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Firma dünya genelinde birçok farklı alanda yeni teknolojileri tüketiciler ile buluşturarak teknoloji üreten bir firma olarak da adını duyurmuştur. Firma uzun yıllardan beri Türkiye'de tüketiciler üzerine ürün satış ve servis vermesinden dolayı çok yaygın LG klima yetkili servis ağı bulunmaktadır. Bu geniş servis imkanı tüketiciler tarafından tercih edilebilir marka olmasına imkan sağlamaktadır.

LG Markasının Avantajı

Firma tüm dünyada hem teknoloji geliştiren hem de teknoloji üreten bir firma olmasından dolayı ülkelerin coğrafi konularını ve iklim şartlarını çok iyi bilmektedir. Bu tecrübe firmaya ülkelerin iklim koşullarına göre uygun çalışan klimalar üretmesine imkan sağlamaktadır. LG tarafından üretilen klima modelleri enerji tasarrufu yüksek klimalar arasında bulunmasından dolayı birçok rakibine göre avantajı bulunmaktadır. Firma kendi bünyesinde eğitimlerini düzenlemiş LG klima yetkili servis noktaları ile çok hızlı bir şekilde tüketicilerden gelen servis taleplerini doğru çözümler ile gerçekleştirmektedir. LG klimalar zorunlu 2 yıl garanti kapsamı altında bulunmasının yanında cihazların ideal kullanım ömürleri 10 yıl olarak belirtilmiştir. İdeal kullanım ömürlerini doğru ve verimli bir şekilde faydalanmak için klimaların periyodik bakımlarının da yapılması gerekmektedir.

Kullanım ömrü ne demektir?

Türkiye'de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen ve cihazların türüne göre değişen ideal kullanım ömrü süresidir. Klimalarda 10 yıl ideal kullanım ömrü bulunmaktadır. Bu süre içinde ürünler satış noktaları tarafından satılmıyor olsa da firma ürüne ait yedek parça bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Aldığınız klimanın 7. ya da 8. yılında herhangi bir parçasında bir hata olduğunda ve değişme yaptırmak istediğinizde firmanın size bu parçanın üretimi bulunmuyor deme imkanı bulunmamaktadır.

LG Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Firmanın yetkili servis olarak hizmet verdiği bağımsız kuruluşları ile sıfır cihazların ilk kurulum ve devreye alma işlemleri yapılmaktadır. Garanti kapsamı içinde herhangi bir arıza durumu yaşanmasında LG klima yetkili servis noktaları tarafından ücretsiz servis imkanı sağlanmaktadır.

LG Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

LG markasının Türkiye genelinde en çok donanımlı ve geniş servis elemanı bulunan LG klima özel servis noktalarından biri olarak tüketicilerden bizlere gelen servis taleplerini çok kısa sürede karşılamaktayız. Geçmiş yılların vermiş olduğu birikimler ve geniş yedek parça imkanımız ile cihazların arızalarını %90-95 oranında yerinde tamir edebilmekte ve bu avantaj ile tüketicilerin mağduriyet sürelerini en kısa zamana indirmekteyiz. Firmamız LG markasına ait klimalara arıza onarım yapmasının yanında tüketiciler klima almadan önce yerinde doğru kapasitede ve doğru çalışma şekline göre cihaz seçiminde de danışmanlık hizmet vermektedir.

Doğru klima seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • İlk olarak kullanacağınız mekana ve ihtiyaç türünüze göre kapasite belirlenmesi yapılması gerekmektedir. Bu belirlemede ortamların ısı değerlerinin de dikkate alınması önemli bir karardır.
  • Bütçe belirlemesi (Hem ilk satın alma hem de tüketim değerleri)
  • Ürünlerin montajlarının nasıl yapılacağı konusunda satın almadan önce firma ile görüşmeniz gerekmektedir. LG firması sıfır klimaların ilk kurulumu için herhangi bir ücret talep etmektedir. Fakat bazı firmaların klimaların fiyatı avantajlı gibi görünüyor olsa da ilk kurulum ve devreye alma hizmetlerinin ücretli olmasından dolayı aslında avantajlı ürün sınıfında olmamaktadır.
  • Ürünlerin kalite ve garanti belgelerinin araştırılması. Özellikle zorunlu iki yıl marka garantisi şartının aranması ve satış sonrası hizmetlerinde cihaz seçiminde önemi dikkate alınmalıdır.