Carrier Klima Servisi

Merkezi İstanbul'da bulunan firma 1954 yılında Türkiye'de kurularak ısıtma, soğutma ve arıtma alanında hizmet vermektedir. Alarko firması 1998 yılında iklimlendirme alanında lider firmalardan olan Carrier ile ortaklık yaparak güçlerini birleştirmiştir. 2000 yılından itibaren firma Gebze'de bulunan 60.000m²'lik fabrikasında üretimlerine devam etmektedir. Türkiye topraklarında uzun yıllardan beri hizmet veren firma özellikle Carrier klima yetkili servis noktaları ile tüketicilere çok hızlı şekilde servis ve ilk kurulum hizmeti vermektedir.

Carrier Markasının Avantajı

Sürekli teknolojisini geliştirmek için Ar-ge yatırımlarına çok değer veren firma özellikle tüketicilerden gelen şikayetleri değerlendirmektedir. Firmanın hem çağrı merkezleri üzerinden hem de satış ve servis noktaları üzerinden gelen şikayetleri değerlendirerek mutlak memnuniyet ilkesi ile yoluna devam etmektedir. Firma Ar-ge alanında yaptığı yatırımların ciddiyetini kanıtlayacak şekilde 2015 yılında aldığı "The One Awards" ödülü ile sektörün liderleri arasında olduğunu göstermiştir. Firma bütün servis noktalarında hizmet verecek teknik çalışanları kendi bünyesinde eğitmektedir.

Carrier Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

Firma sunmuş olduğu garanti kapsamının korunması ve cihazların doğru ellerde devreye alınması için kesinlikle ilk kurulum ve devreye alma işlemlerini Carrier Klima yetkili servis noktaları tarafından yapılmasını şart koşmaktadır. Markanın gücü ile hizmet veren servisler özellikle ilk kurulum, devreye alma, cihaz satın alma öncesi danışmanlık, periyodik bakım ve arıza onarım gibi alanlarda hizmet vermektedir. Carrier klima servisler tarafından yapılan bütün işlemler firmanın güvencesi altındadır.

Carrier Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

Carrier Klima özel servis noktası olarak markanın bütün klimalarına sorunsuz ve doğru bir şekilde müdahale edebilmekte ve servis sırasında kullanım gerektirecek bütün yedek parçalar Carrier markası tarafından onaylanmış orijinal ürünlerdir. Firmamız geniş servis ve müdahale araçları sayesinde tüketicilerden gelen hizmet taleplerine çok kısa sürede cevap vererek cihazlara yerinde müdahale edebilmektedir. Şirketimizin en çok dikkat ettiği konuların başında cihazlara yerinde müdahale etmek ve servis sırasında ya da sonrasında tüketicilerden şikayet gelmemesi için gereken özveriyi göstermektedir. İletişim bilgilerimizi kullanarak cihazlarınız için servis talebinde bulunabilirsiniz. Carrier klima özel servis olarak cihazlarınıza mutlaka periyodik şekilde bakım yaptırmanızı tavsiye ederiz. Tüketiciler tarafından en çok merak edilen konuların başında olan "Neden Periyodik Bakım Yaptırmalı" sorusunun cevabı olarak;

  • Klimaların bakımları aslında 3 farklı yapıda uygulanmaktadır.
    • Günlük bakım
    • Periyodik bakım
    • Yıllık bakım

Günlük bakım: Günlük kelimesi birçok tüketici tarafından abartılı ya da önemsiz görülse de cihazlarınızın sağlıklı ve uzun süre arıza yapmadan kullanılmasında etkili bir rol oynamaktadır. Günlük bakım genel olarak cihazlarınızı çalıştırmadan önce cihazın kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi (Cihaz modeline göre farklılık gösterebilir) yapılması gerekmektedir. En etkili günlük bakım cihazın temizliği ve elektrik kontrolüdür.

Periyodik bakım:  Ürünlerin gelecek dönemlerde arıza yapmasının önüne geçerek ömrünün arttırılması ve cihazı ilk aldığınız gün gibi verimli kullanmanız için periyodik bakımlara özen gösterilmesi gerekmektedir. Periyodik bakımlar Carrier klima özel servis tarafından yapılması gerekmektedir. Bu bakımlarda cihazın genel kontrolleri ve temizliği kontrol edilmektedir.

Yıllık bakım: Cihazlarınızı özellikle en yoğun kullandığınız dönemlerden önce yılda en az 1 kere kesinlikle Carrier klima yetkili servis noktaları tarafından yapılması gerekmektedir. Bazı tüketiciler sadece yaz ya da sadece kış ayında klima kullanımı yapmasından dolayı bu dönemler arasında geçen sürede çalışmayan klimaları kullanmadan önce kesinlikle bakımlarının yapılması gerekmektedir. Özellikle dış ve iç ünite arasındaki mesafenin uzun olduğu cihazlarda yıllık bakımların aksatılmamasına özen gösterilmelidir.