Electra Klima Servisi

Dünya'nın en kapsamlı split klima ve merkezi iklimlendirme cihazları üreticileri arasında bulunan firma 1945 yılında kurulmuştur. 1995 yılında Modern Klima Teknolojiler LTD ŞTİ. Firması tarafından Türkiye Distribütörlüğü şeklinde tüketicilerle buluşan firma özellikle 2000'li yıllardan sonra ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Electra firması Türkiye'deki pazar payını arttırmak için 2001 yılında Türkiye'de kendi firmasını kurarak daha avantajlı şartlarda klima satışları yapmaya başlamıştır.

Electra Markasının Avantajı

Ülkemizde klima kullanımı özellikle 1990'lı yıllarda başlaması ve firmanın o dönemlerde Türkiye pazarında olmasından dolayı çok yaygın electra klima yetkili servis noktası bulunmaktadır. Bu avantajı sayesinde tüketicilere çok hızlı servis imkanı sağlamaktadır. Firmanın bu pazarda tercih edilebilir olmasında etkili ilkeler arasında;

 • Günümüzde ürettiği bütün cihazları modern teknoloji ile geliştirerek rekabet gücü yüksek cihazların üretimi
 • İleri teknoloji özelliklerine ilave olarak ortamlara uyum sağlayacak şekilde estetik ve fonksiyonel yapıda ürünler üretmek
 • Firmanın en çok özen gösterdiği konuların başında uzman pazarlama ve Electra klima yetkili servis noktaları oluşturmak olmuştur. Bu sayede firmanın müşteri memnuniyet oranları rakiplerinin önünde olmaktadır.

  Electra Klima Yetkili Servis Hizmet Kapsamı

  Firmanın yetkili servis noktalarında hizmet veren teknik çalışanlar tamamen Electra markası tarafından eğitilmektedir. Electra klima yetkili servis noktaları tüketicilerin almış oldukları cihazları ilk kurulum ve devreye alma işlemlerini hızlı bir şekilde yerine getirmesinin yanında cihazların periyodik bakımlarını da yapmaktadır.

  Cihazlarda periyodik bakım yapmanın önemleri arasında

 • Gelecek dönemlerde öngörülme olasılığı bulunmayan arızaların giderilmesi ve cihazların uzun süreler arıza yapmadan verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak
 • Periyodik bakımları yapılmayan cihazların istenilen ortamı oluşturmak için çalışacağı süreleri uzar ve dış ünitede çekilecek akımın miktarı artmaktadır. Bu tür durumlar daha yüksek elektrik faturaları ödenmesine neden olmaktadır.
 • Bakımları yapılmayan klimaların özellikle drenaj hatlarında tıkanmalar oluşabileceğinde ortama istenmeyen su sızıntıları oluşturmaktadır. Aynı zamanda drenajda sorun oluşması durumunda drenaj levhalarında gereksiz su birikimi oluşmakta ve bu su birikintisi zamanla koku, bakteri ve nem oluşumuna neden olmaktadır.
 • Periyodik bakımları ihmal edilen cihazlar alerjik sorunlara neden olabilecek sağlıksız hava üretimi yapabilmektedir.

  "Klimaların sağlığı olumsuz etkilediği yönünde bilgiler genelde bakımları yapılmamış klimalardan kaynaklanmaktadır. Aynı şekilde ürün ile teslim edilen kullanma kılavuzuna uymayacak şekilde kullanımlarda sağlıksız havanın oluşmasına neden olabilmektedir. Bu tür yapılanmalar tüketicilerin sağlıklarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Yapılan araştırmalarda bakımsız klimaların alerjik ve üst solunum rahatsızlıklarına neden olduğu tespit edilmiştir."

  Electra Klima Özel Servis İçin Neden Biz;

  Firmamız başta electra markası olmak üzere uzun yıllardan beri birçok firmaya özel servis noktası olarak hizmet vermektedir. Electra klima özel servis noktası olarak cihazlarınıza arıza onarımı, montaj-demontaj hizmetlerinin yanında periyodik bakımlarının yapılması konusunda da destek sağlamaktadır. Firmamız tarafından kullanılacak bütün parçalar orijinal ve onaylı ürünler olmasının yanında 36 aya kadar tekrar değişme garantileri bulunmaktadır.  Electra klima özel servis noktası olarak verdiğimiz hizmetler arasında;

 • Arıza tespit ve onarımı (Gelişmiş ve donanımlı servis araçlarımız sayesinde klimalara yerinde müdahale ederek sizlerin uzun süre mağduriyet yaşaması en az seviyeye indirgenmektedir)
 • Montaj ve de-montaj hizmetleri (Özellikle taşınma durumlarında cihazlarınızı kesinlikle firmamız gibi electra klima özel servis noktaları tarafından yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi durumda tekrar montaj yapmak istediğinizde yüksek bütçelere neden olabilecek arızalara sebep olabilirsiniz)
 • Cihaz tercihi öncesi yerinde tespit ve doğru cihazın alınmasını sağlamak
 • Periyodik bakımlar